PL EN

Witamy!

Zobacz wszystkie
 Legendy Grincha II 
dodał: Point
Thu, 01 Dec 2022 07:52:41 GMT 
"Jak śmiesz wchodzić do jaskini Grincha!? Bezczelność! Zuchwałość! Niezłomna żółć! Och, ta ludzkość!"

Niemal każdy w swoim dzieciństwie był zafascynowany otwieraniem kolejnych okienek wyjmując z nich słodkie czekoladki. Niemoc i samozaparcie w pozostaniu na odpowiednim okienku danego dnia w naszym kalendarzu adwentowym była tak mocna, że z pewnością wielu z Was otworzyło kolejne by dowiedzieć się co się za nim skrywa. Drodzy gracze, aby urozmaicić Wam ten wyjątkowy okres w roku przychodzimy z swego rodzaju kalendarzem, który zaczniemy otwierać już dziś. Będziemy z Wami codziennie przez kolejne 24 dni grudnia przynosząc dosyć rozbudowany event!

Tytuł tematu nie jest przypadkowy, a słowo "legendy" będzie miało swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać takie miano? Otóż najważniejsza zasada to regularność i obecność każdego dnia na serwerze (co nie będzie wymagane w celu ukończenia eventu) w celu zabrania z kalendarza tego co do Ciebie należy. A uwierzcie, że warto gdyż tylko 4 osoby raz do roku będą mogły stać się "wyjątkowe". Co dokładnie będzie istotą eventu myślę, że wywnioskujecie sami w trakcie jego trwania już od dnia dzisiejszego.

W trakcie trwania całego okresu adwentowego będziecie się mogli również spodziewać takich atrakcji jak najazdy, mini eventu typu "znajdź GameMastera" i wiele innych! Nie zapomnijcie również o przygotowaniu miejsca w domkach na choinki, które będziecie mogli zasadzić niedługo po tym jak według prognoz spadnie śnieg w najbliższym czasie.

Niebawem pojawią się informacje na temat konkursu w którym bedziecie mogli zdobyć cenne nagrody!

Informacje na temat godziny otwarcia danego okienka w kalendarzu będą standardowo pojawiać się na naszym Fanpage Facebook’owym oraz Discordzie.


Enjoy! :)
 
 17 Urodziny APO & kwadrans maratonu XLIV! 
dodał: Point
Tue, 08 Nov 2022 12:50:29 GMT 
Witamy!

Istnienie naszego serwera to już historia, jak dobrze wiecie zbliżają się kolejne, 17 urodziny armii! Z tej okazji mamy dla Was pewne niespodzianki, jednak nie zdradzimy od razu co to będzie. Wszystkiego dowiecie się już w tą niedzielę 13.11.2022. Warto być aktywnym w ciągu całego dnia, gdyż już od rana spośród graczy online będziemy wybierać osoby które otrzymają darmowe dni Premium Account! do końca dnia.

Chcielibyśmy również ogłosić, że odbędzie się kolejny maraton! Być może tym razem potrwa odrobinę dłużej niż 15 minut?

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym "Kwadransie MARATONU".
Jeśli ktoś z Was nie wie co to takiego, zapraszam do przeczytania o Kwadransie Maratonu.

"Kwadrans MARATONU XLIV" odbędzie się na naszym OTS już 13 listopada (niedziela) 2022r. w godzinach popołudniowych.
Standardowo na chwilę przed rozpoczęciem maratonu pojawi się informacja na naszym Fanpage'u na Facebooku z dokładną godziną startu.

Już niebawem otrzymacie również informacje na temat nadchodzącej aktualizacji, która urozmaici Wam nieco rozgrywkę.

Zapraszamy również ponownie na nasz serwer Discord, gdyż tam będziecie otrzymywać informacje na temat zbliżających się zmian czy też nowości. Ostatnie dwa miesiące tego roku zapowiadają się dosyć intensywnie.
https://discord.gg/vJX3Gxxm - link do naszego discorda.

Pozdrawiamy oraz zapraszamy do gry,
Ekipa APO!:)
 
 Halloween + kwadrans MARATONU XLIII 
dodał: Point
Mon, 31 Oct 2022 07:32:06 GMT 
Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym "Kwadransie MARATONU".
Jeśli ktoś z Was nie wie co to takiego, zapraszam do przeczytania o Kwadransie Maratonu.

"Kwadrans MARATONU XLIII" odbędzie się na naszym OTS już 31 października (poniedziałek) 2022r. w godzinach między 19:00, a 21:00.
Standardowo na chwilę przed rozpoczęciem maratonu pojawi się informacja na naszym Fanpage'u na Facebooku z dokładną godziną startu.


Dodatkowo dniu dzisiejszym tuż po maratonie odbędzie się najazd na Mainlandzie oraz Rookgardzie podczas którego zmierzycie się ze strasznymi kreaturami rodem z Halloween'owego świata i nie tylko!

Do akcji "Przebierz się na Halloween" dołączyli również niektórzy NPC.

A gdyby tego wszystkiego było mało w trakcie trwania najazdu postaramy się zapewnić Wam dodatkową rozrywkę w postaci Mini-Eventów! Szanse na wygraną będzie miał nawet 15 poziom doświadczenia!Zachęcamy również do małej zabawy, która ma polegać na wystrojeniu Waszych domków w klimacie Halloween! Istnieje szansa, że najciekawszy wystrój zostanie nagrodzony! Wybierzemy go również w trakcie trwania najazdów!

Serdecznie zapraszamy,
Ekipa APO!
 
 Rekrutacja na stanowisko Cleanera. 
dodał: Inquso
Tue, 02 Aug 2022 21:29:12 GMT 
W dniu dzisiejszym, tj. 02/08/2022 roku rozpoczyna się rekrutacja Cleanera na forum naszego OTS. Osoba ta będzie posiadała bardzo ograniczone możliwości, co oczywiście z czasem może się zmienić.

Cleaner będzie miał do dyspozycji następujące opcje:
 • Kasowanie tematów,
 • zamykanie tematów,
 • otwieranie tematów,
 • przenoszenie tematów,
 • zatwierdzanie tematów.


Osoba, która chce zostać Cleaner'em musi posiadać:
 • co najmniej 50 postów
 • znajomość wszystkich punktów regulaminu forum,
 • brak ostrzeżeń za obrazę Administracji,
 • cierpliwość oraz umiejętność pracy w grupie.

Każda osoba, która jest zainteresowana wzięciem udziału w rekrutacji - musi napisać do mnie wiadomość prywatną.

Wzór wiadomości:

Liczba i nazwy poprzednich kont: 1, Inquso
Imię: Mateusz
Data urodzenia: 01/01/1960
Ile czasu możesz poświęcić na moderowanie: Mogę poświęcić...
Dlaczego chcesz zostać Cleaner'em: Chcę zostać Cleaner'em, ponieważ...
Dlaczego mamy wybrać Ciebie: Macie wybrać mnie, ponieważ...

Wiadomości możecie wysyłać do 16 sierpnia 2022r. Osoba, która według Ekipy APO zostanie uznana za dobrego kandydata - dostanie prywatną wiadomość z dalszymi instrukcjami.
 
 Uszczegółowienie regulaminu + zmiany w przedmiotach 
dodał: Point
Sun, 24 Jul 2022 06:21:52 GMT 
Z dniem 22.07.2022 została wprowadzona zmiana dotycząca trzeciego punktu regulaminu z sekcji gra. Z uwagi na konieczność akceptacji regulaminu wraz z zakładaniem konta na serwerze prosimy o zapoznanie się z jego treścią.
Cytat:

3. Wszystkie respawny znajdujące się w świecie gry są publiczne. Blokowanie do nich dostępu bez "White Skull'a" (Białej czaszki) jest zabronione. W celu ratowania osoby z "Red Skullem" (czerwoną czaszką) dozwolone są wszelkie sposoby blokowania we wszystkich miejscach na mapie. Rywalizacja oraz system pvp są nieodzownym elementem gry. Wszelkie zgłoszenia typu "ktoś zajął mi respa" nie będą rozpatrywane przez członków administracji. W przypadku najazdów (automatycznych oraz organizowanych przez administrację) zabronionym jest wyłącznie:

Blokowanie ciał potworów w jakikolwiek sposób,
Lurowanie prowadzące do masowej śmierci (najazdy organizowane przez administrację).
Dodatkowo z dniem 24.07.2022 na serwerze wprowadzamy zmiany dotyczące działania dwóch przedmiotów:

Dragon Egg's (smocze jaja) oraz Paralyze Rune "adana ani" (runa paraliżująca).

Od tej chwili oba przedmioty posiadają 5 sekund opóźnienia przed kolejnym użyciem. W przypadku runy paraliżującej od tej chwili aby jej użyć należy wyłączyć tryb bezpieczeństwa poza strefą chroniącą nas przed śmiercią, a jej użycie na wrogu zakończy się wejściem w tryb walki (White Skull - biała czaszka). W przypadku użycia jej na osobie z białą czaszką spowoduje to uruchomienie żółtej czaszki (Yellow Skull).

Pozdrawiamy,
Ekipa APO.
 
 Aktualizacja Rook 30.01.2022 
dodał: Nedin
Sun, 30 Jan 2022 21:30:25 GMT 
W dniu dzisiejszym, 30.01.2022 zostaje wprowadzony nowy projekt. Jest to nowa aktualizacja dla graczy Rookgardu.

Podróżując przez tereny Rookgardu, pewien szlachetny wojownik odnalazł stare zapiski ukryte między skałami, na jednym z wybrzeży:

"Fragment strony dziennika należącego do J.S. Rossa

Jeżeli ktoś to czyta, to zapewne już nie żyję... Niegdyś wiele podróżowałem, o tak naprawdę dużo. Od pustynnych terenów, aż po lodowce. Żyło mi się naprawdę dobrze, sprzedawałem antyki, przedmioty kolekcjonerskie i różne precjoza, aż wszystko się zmieniło. Nadszedł niespodziewanie dzień, który był początkiem końca... Byłem w trakcie powrotu do moich rodzinnych stron, jakoś w połowie drogi. Pod osłoną nocy nasz statek został przejęty. Przez kogo zapytasz. Tego jeszcze nie wiedziałem... Wychodząc z mojej kajuty zobaczyłem ich, byli straszni, bezzębni, paskudni... Tak. Dobrze się domyślasz. Zostaliśmy napadnięci przez piratów... Obrabowali cały statek, a część z nas pojmali. Nie widziałem wiele, ale wiem jak wygląda miejsce, do którego nas zabrali. Jest to niewielka wyspa otoczona różnorodną florą. Z daleka można zobaczyć niewielkie góry, a pośród nich wodospad. Jest tam również kilka budynków, jeden z nich widać z oddali, nie wiem co to za budynek, ale zawsze jest tam głośno. Z tego co się dowiedziałem od pozostałych więźniów, wyspa jest przeklęta, błąkają się po niej upiory, a na każdym kroku czeka śmierć. Niewielu udaje się uciec, jak pewnie się domyślasz ja tyle szczęścia nie miałem.
[fragment tekstu jest sklejony zaschniętą krwią, nie da się odczytać]
...siedząc w celi przynajmniej miałem czas, żeby powspominać dawne czasy. Oddaje ten list jednemu z piratów, jest inny niż reszta, postanowił odłączyć się od tej przeklętej bandy. Z tego co mi mówił, planuje ukryć się na południowym-wschodzie od zamieszkałych terenów. Mam nadzieję, że uda mu się uciec, a wszystko co zapisze w moim dzienniku będzie dla innych ostrzeżeniem.
[fragment tekstu jest sklejony zaschniętą krwią, nie da się odczytać]."

Nagrody z Pirate R💀💀k Quest:
Dla wszystkich, którzy ukończą Pirate Rook Quest przewidziane są dwie nagrody. Nagroda główna, oraz nagroda "pamiątkowa". Nie chcemy za dużo na ten temat pisać, więc zostawimy wam całą przyjemność odkrywania questu i jego tajemnic w ciemno.

Dodatkowe informacje:
💀 Dodane zostały nowe potwory questowe, oraz "do expienia": Pirate Sailor, Pirate Bosun, Poisonous Baboon, Baboon Guard, Bloody Pirate, Crused Skeleton, Pirate Spectrum,
💀 Na wyspie ukryte zostało kilka dodatków umilających przebywanie na niej,
💀 Wprowadzony nowy system loocenia run adura gran(w dużej mierze zależne od poziomu doświadczenia),
💀 Większość misji questowych jest zależnych od poziomu doświadczenia.

Zmiany poza questem:
 • Poprawiono działanie run paraliżujących,
 • Poprawiono zmianę prędkości postaci po zmianie outfitu.
 • Poprawienie kilku funkcji w silniku (w razie jakichkolwiek błędów prosimy o ich zgłaszanie)
 • Modyfikacja czaru "exana ani", od teraz czar jest widoczny i ma ograniczony zasięg

Życzymy miłej gry!
 
 Podsumowanie roku 2021 - Wyniki! 
dodał: Inquso
Wed, 29 Dec 2021 17:39:53 GMT 
Najlepszy użytkownik forum

W tym roku najlepszym użytkownikiem forum okazał się Ektoplazma, na którego oddaliście 37 głosów. Drugie miejsce należy do użytkownika Ketanol Dencabre, który zdobył 32 głosy. Trzecie miejsce na podium zdobył użytkownik Sasha Rookslayer, któremu oddaliście 15 cennych głosów.


Najlepsza osoba z Ekipy Serwera


Według Was najlepszą robotę w tym roku wykonał Point, na którego zagłosowało 21 osób. Tuż za jego plecami z 20 głosami uplasował się Nedin, gratulacje.
Trzecie miejsce zajął Inquso z liczbą głosów równą 17.Najlepsza osoba z Ekipy Forum

Na najwyższym stopniu podium bezapelacyjnie znajduje się Inquso, który uzyskał 26 głosów. Nedin, który zajmuje drugie miejsce otrzymał głosów 4. Trzecie miejsce ex aequo zajęli Mortiis i Apendor, którzy otrzymali po 3 głosy użytkowników.

Wszystkim, którym udało się coś wygrać serdecznie gratuluję, a tym, którym się nie udało życzę powodzenia następnym razem. Może to Ty zdobędziesz miano najlepszego użytkownika roku 2022 :)

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku 2022!
Ekipa APO

Nagrody!

Miejsce pierwsze (użytkownik z największą ilością głosów):
 • Ranga VIP'a! W przypadku wygranej osoby z rangą VIP dodatkowe 40% punktów reputacji!
 • +35% posiadanej reputacji
 • 90 dni PACC na dowolne konto w grze,
 • ranga na forum o dowolnej treści nie łamiącej regulaminu, z zastosowaniem znacznika pogrubienia, w dowolnym kolorze.

Miejsce drugie (użytkownik z drugą co do wielkości liczbą głosów):
 • +20% posiadanej reputacji
 • Namelock na forum z możliwością sprzedaży. (cała transakcja musi odbyć się przy mnie osobiście, jedyną walutą mogą być ultimate coins lub itemy na serwerze APO)
 • 60 dni PACC na dowolne konto w grze,
 • ranga na forum o dowolnej treści nie łamiącej regulaminu, w dowolnym kolorze lub z zastosowaniem znacznika pogrubienia.

Miejsce trzecie (użytkownik z trzecią co do wielkości liczbą głosów):
 • +15% posiadanej reputacji
 • 45 dni PACC na dowolne konto w grze,
 • ranga na forum o dowolnej treści nie łamiącej regulaminu, w dowolnym kolorze.Po odbiór nagród zapraszam tutaj ->priv<-.
 
 Święta tuż tuż! 
dodał: Inquso
Tue, 21 Dec 2021 23:01:35 GMT 
Witajcie!


Zgodnie z tradycją, która panuje od lat na naszym OTS nadszedł czas na sadzenie i pielęgnowanie choinek w miastach i w waszych posiadłościach!
Choinkę w domku może zasadzić jedynie jego właściciel. Podlewać choinkę może każdy kto posiada zaproszenie do danego domku. NPC Obi sprzedaje ziemię oraz sadzonki krzaka, które są niezbędne do rozpoczęcia hodowli. Osoby, które nie posiadają własnego domku mogą również odebrać prezenty z choinek w głównych miastach! Na Mainlandzie znajduję się ona w Capital City, oraz w głównym mieście Rookgardu przy depo. Pamiętajcie, żeby odebrać prezent musicie je podlewać do momentu aż urosną w pełni!

Życzymy miłego oczekiwania na prezenty!
Ekipa APO.

*Jak zasadzić choinkę w domku?
 
 Czas na podsumowanie roku 2021! 
dodał: Inquso
Fri, 17 Dec 2021 14:02:20 GMT 
Witajcie!

Nadszedł czas na podsumowanie roku 2021!
W specjalnie przygotowanym dziale "Konkurs 2021" zostały utworzone trzy nowe tematy, w których możecie oddawać głosy na swoich ulubieńców w kategoriach:
 • Najlepszy użytkownik Forum.
 • Najlepsza osoba z Ekipy Serwera.
 • Najlepsza osoba z Ekipy Forum.

Doceńcie swoich faworytów na koniec roku i oddajcie swój cenny głos! Pamiętajcie, każdy głos się liczy! Koniecznie zapoznajcie się z zasadami!
Głosowania zakończą się 28 grudnia 2021 roku. Wyniki zostaną podane na stronie serwera (oraz na forum) w ciągu kilku dni od zakończenia konkursu (po weryfikacji głosów).

Życzymy wszystkim powodzenia,
Ekipa APO.
 
 Legendy Grinch'a 
dodał: Point
Thu, 02 Dec 2021 18:18:15 GMT 
"Jak śmiesz wchodzić do jaskini Grincha!? Bezczelność! Zuchwałość! Niezłomna żółć! Och, ta ludzkość!"

Niemal każdy w swoim dzieciństwie był zafascynowany otwieraniem kolejnych okienek wyjmując z nich słodkie czekoladki. Niemoc i samozaparcie w pozostaniu na odpowiednim okienku danego dnia w naszym kalendarzu adwentowym była tak mocna, że z pewnością wielu z Was otworzyło kolejne by dowiedzieć się co się za nim skrywa. Drodzy gracze, aby urozmaicić Wam ten wyjątkowy okres w roku przychodzimy z swego rodzaju kalendarzem, który zaczniemy otwierać już dziś. Będziemy z Wami codziennie przez kolejne 24 dni grudnia przynosząc dosyć rozbudowany event!

Tytuł tematu nie jest przypadkowy, a słowo "legendy" będzie miało swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Co trzeba będzie zrobić, aby otrzymać takie miano? Otóż najważniejsza zasada to regularność i obecność każdego dnia na serwerze (co nie będzie wymagane w celu ukończenia eventu) w celu zabrania z kalendarza tego co do Ciebie należy. A uwierzcie, że warto gdyż tylko 4 osoby raz do roku będą mogły stać się "wyjątkowe". Co dokładnie będzie istotą eventu myślę, że wywnioskujecie sami w trakcie jego trwania już od dnia dzisiejszego.

W trakcie trwania całego okresu adwentowego będziecie się mogli również spodziewać takich atrakcji jak najazdy, mini eventu typu "znajdź GameMastera" i wiele innych! Nie zapomnijcie również o przygotowaniu miejsca w domkach na choinki, które będziecie mogli zasadzić niedługo po tym jak według prognoz spadnie śnieg w najbliższym czasie.

Gdyby tego wszystkiego było mało zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie, który będzie polegał na zrobieniu najładniejszego "zdjęcia - zrzutu ekranu". Co taki zrzut ekranu powinien zawierać? Otóż chcielibyśmy, aby to był ciekawy moment w którym walczycie z którąś z kalendarzowych kreatur. Wybierzemy trzech zwycięzców na podstawie wspólnej narady które ze zdjęć będzie najlepsze. Zasady są bardzo proste, jednakże aby wziąć udział w konkursie w poście musi znaleźć się minimum 8 zrzutów ekranu z różnymi kreaturami. Zdjęcia zamieszczamy w tym temacie, więc sami będziecie mieli wgląd w to spośród czego wybierzemy. Dodatkową kwestią jest to, iż zdjęcia zamieszczane w temacie muszą być zrzutem ekranu, a nie na przykład zdjęciem z telefonu. Sposób obrobienia zdjęcia również ma znaczenie, nie interesuje nas nic poza ekranem gry. Miejsca które będzie można zdobyć będą trzy, a nagrody to:

Miejsce 1 - 120 dni Premium Account! + Mystery Box
Miejsce 2 - 90 dni Premium Account! + Mystery Box
Miejsce 3 - 60 dni Premium Account! + Mystery Box

Dodatkowo 3 najlepsze zrzuty ekranu znajdą się na naszej stronie głównej serwera!

Enjoy!

Quotes from "How the Grinch Stole Christmas"
*Zrzuty ekranu wrzucamy w jednym poscie, który edytujemy przez cały czas trwania konkursu.
*Z każdą kreaturą można umieścić maksymalnie jedno zdjęcie.
*Nie oceniamy tego czy klient jest customowy czy też nie, zwrócimy natomiast uwagę na kreatywność więc zdjęcia mogą być obrobione.